Zaufaj doświadczeniu, zostań kolejnym
zadowolonym klientem naszej firmy.
Immobilier, Reda, ul. Jana Pawła II 9/36
pn-pt: 9:00 - 17:00
Masz pytania? Zadzwoń!
tel. (58) 352 55 02 tel.kom. 795 482 322

Szukaj nieruchomości

od do
od do
od do
szukaj

Aktualności
że świata
nieruchomości

Jak najlepiej kupować mieszkanie?

Cenę wywoławczą trzeba negocjować Podane w ofertach ceny mieszkań na rynku wtórnym są obecnie o wiele wyższe od cen transakcyjnych.

więcej

Jak najlepiej kupować mieszkanie?

 

Jeśli chcesz tanio kupić mieszkanie, targuj się!

 

Cenę wywoławczą trzeba negocjować Podane w ofertach ceny mieszkań na rynku wtórnym są obecnie o wiele wyższe od cen transakcyjnych. Przed podjęciem decyzji warto obejrzeć kilka ofert. Aby dostać upust, śmiało wytykaj mankamenty oglądanej nieruchomości.

 

Strony świata, doświetlenie kuchni i salonu Ważne jest usytuowanie mieszkania względem stron świata, jego doświetlenie, ponieważ często zdarza się, że mamy nasłonecznioną kuchnię (co szczególnie latem nie jest przyjemne), a salon usytuowany od strony północnej i słońce do niego nie zagląda. To wpływa na ostateczną cenę.

 

Ważne sprawy administracyjne Warto sprawdzić koszty utrzymania oraz sposób zarządzania nieruchomością: kto administruje, czy jest fundusz remontowy itd. To też może przydać się w cenowych negocjacjach.

 

Podwórko i piwnica Oglądajmy nie tylko mieszkanie, ale także podwórko, piwnicę, klatkę schodową i otoczenie budynku. Ich wygląd może nam dużo powiedzieć o przyszłych sąsiadach. Ważne jest również, czy sąsiednie budynki nie są zbyt blisko.

 

Pokazujemy lokal od najlepszej strony Mały nakład pracy i finansów może przynieść rezultat w postaci wyższych ofert. Kupujący, oglądając nieruchomość, często oczyma wyobraźni widzi swoje wymarzone mieszkanie. Jeśli patrzy na zagracone i nieodmalowane, nie może się wpasować w otoczenie.

 

Małym nakładem pracy Warto odsłonić żaluzje i zasłony, by wpuścić więcej światła, wyprać firany, uporządkować schowki. Zrobić wszystko, by było jasno, przestronnie i świeżo.

 

Ogromne znaczenie ma lokalizacja Lokalizację uwypuklamy w ofercie, jeśli w przypadku danej nieruchomości jest ona atutem. Na przykład blisko centrum, parku lub lasu. Duże znaczenie mają również połączenia komunikacyjne. Coraz większą wagę kupujący przywiązują do bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu.

 

Unormowanie stanu prawnego Jeśli spłaciliśmy kredyt przed sprzedażą, aby uniknąć przykrych niespodzianek, sprawdźmy, czy wykreślono hipotekę z ksiąg wieczystych. Ze spółdzielni i od dostawców mediów postarajmy się o zaświadczenia, że nie zalegamy z opłatami.

Henryk Sadowski

POLSKA Gazeta Opolska

 

powrót do aktualności

Copyright (c) Immobilier 2011. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Oferty.net - nr 1 w nieruchomościach

Projekt i wykonanie: 7lab.pl - strony internetowe gdynia